
Jeg tar et valg i disse dager som rammer mediene ytterligende!! For mens debatten hagler rundt dørene til mediesenter omkring falske nyheter, pompøse overskrifter og pynting av sannheten har jeg startet en nettlesertest på mobil. Og vinneren er uten sidestykke:
BRAVE BROWSER
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brave.browser
Gratis, bygget på Chromium OS (kliss lik Chrome) innebygget ad-block og dermed ufattelig kjapp på min SGS7edge
Bildet nedenfor er eksempel på hva BRAVE BROWSER gjør med Dagbladet.no
Anbefalt!!
Selvsagt skal mediehusene kunne livnære seg med reklame. Jeg velger bare ikke så se den reklamen så lenge den overhode ikke er relevant. Og i mange tilfeller er gjort til falske nyhetsartikler som click-bait!!
LikerLiker
Jeg støtter sider som tek.no – Tek.no – Tester, guider, teknologi o.l. som blokkerer for idiotene som kjører adblock. Om reklamene plager deg, så ikke besøk nettsidene. Å kjøre adblock er å rævkjøre alle oss andre, det er takket være deg vi har flere og flere nettsider som havner bak paywall.
LikerLiker
Så du sitter å leser nyheter med en nettleser som viser deg en komplett hvit skjerm istedenfor feks en Toyota reklame 🤔
Og du støtter bruk av ad block, men støtter også at ‘gratis nyheter’ levert a mediahusene som livnærer seg av reklame 🤔
Det er vel takket være bruk av ad block som i fremtiden vil drepe reklamefinansierte nyheter.
– synes du bør tenke deg om en gang til neste gang du starter nettleseren din, for du ‘tar ikke en for laget’ akkurat.
LikerLiker
Toyota reklame sier du…. Jeg får sånn reklame!
https://lh3.googleusercontent.com/H2xMcrZph3GRg_sxMupLJlh4RCLhFZSrc0ng4IGxLTfNt4YsrbpXXxCR4IaEwazFFh6L9a8nSqPMgz4wtLwaE0OdZ27i9ZbBpyYg=s0
LikerLiker
«Ta en for laget»? – hva er det du tenker på Nicolai von Hirsch ? At vi skal godta reklame som overhode ikke er relevant og la alle track’ere følge oss, kun for å støtte opp om mediehus som ikke finner andre finansieringsmodeller? Gløm det.
Noe av det som irriterer mest er at man ei heller får lese debattinnlegg fra f.eks personer betalt av meg og deg. Som f.eks professorer, politikere o.l. Er det ok?
Til info : Jeg kjører «Privacy Badger» og «Ad-Block». Til info 2: Det er mellom 10 og 15 track’ere som følger deg hvis du besøker Dagbladets nettsider.
LikerLiker
Reklame må bli bedre tilpasse hver enkelt individ! 99,99% av all reklame jeg omgir meg selv hver eneste dag er irrelevant. Selv med cookies klarer ikke nettsider å finne interessant reklame for meg. Da velger jeg heller å stoppe all reklame via PC (adblock) og via Android (Brave Chromium).
LikerLiker